اخباراوبونتواوبونتو دسکتاپاوبونتو سرور

اوبونتو ۱۴.۰۴ رایگان نیست!

درحالي که تنها چند هفته به عرضه ابونتو ۱۴٫۰۴ LTS مانده است و کاربران منتظر هستند تا ببينند کنونيکال گل سرسبد توزيع‌هاي لينوکس را با چه ويژگي‌ها و تغييراتي منتشر مي‌کند؛ ديروز مارک شاتلورث (Mark Shuttleworth) مديرعامل کنونيکال در کنفرانسي خبري همه را شوکه کرد!

mark_shuttleworth

مارک شاتلورث توضیح داد که با توجه به بررسی‌های تیم اقتصادی کنونیکال قرار بر این شد که ابونتو ۱۴٫۰۴ و تمام توزیع‌های وابسته به آن، این‌بار غیر رایگان عرضه شود.

ubuntu-14.04-not-free

او در جواب سوال خبرنگاران مبنی بر این‌که آیا نگران نیستند که با این تصمیم کاربران ابونتو کم شوند؛ پاسخ داد که ابونتو دسکتاپ سهم خوبی در بین استفاده کاربران دارد و با توجه به این‌که قرار است هزینه کمی جهت این نسخه در نظر گرفته شود بعید می‌دانند سقوط قابل ملاحظه‌ای در کاربران این توزیع مشاهده شود. او گفت که هزینه دریافت شده قرار است جهت تقویت دیگر بخش‌ها از جمله ابونتو موبایل صرف شود. وی افزود که این تصمیم هیچ منافاتی با روح نرم‌افزارهای آزاد و خط‌مشی ابونتو نخواهد داشت و این توزیع فقط با صرف هزینه کمی قابل دریافت است.

با این تفاصیل احتمال این است که توزیع‌های دیگری مانند لینوکس مینت که از ابونتو گرفته می‌شوند نیز نسخه جدیدشان را به صورت غیر رایگان منتشر کنند!

نظر شما درباره این تغییرات چیست؟! آیا آن را مفید و در جهت تقویت ابونتو ارزیابی می‌کنید یا زمینه شکستی برای ابونتو؟! مشکلات خرید آنلاین این توزیع از ایران را نیز چطور ارزیابی می‌کنید؟!

خب مطلبی که در بالا مطالعه نمودید برگرفته از سایت لینوکسی ها بود، که یک شوخی بد و شایعه ای بیش از سمت نویسندگان عزییز این سایت نبوده است.

گروه سرویس های لینوکسی :

اوبونتو ۱۴٫۰۴ همچنان رایگان است


favach banner

برچسب ها

حامد چوبین

I'm Hamed Choobin, living in I.R.Iran-Qom experiencing Linux OSs since 2010, and has experiences with RedHat Enterprise Linux (RHEL) ,Community Enterprise OS (CentOS) ,Debian,Ubuntu.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن