آموزشسئو

افزایش سرعت سایت در گوگل

 

بهینه سازی عملکرد وب سایت یک مسئله جدی است. بر طبق تحقیقات صورت گرفته ، در صورتی که سرعت لود سایت بیش از ۳ ثانیه طول بکشد اکثر افراد سایت را ترک خواهند کرد. همچنین سرعت لود می تواند در بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) تاثیر گذارد.

با استفاده از ابزار PageSpeedInsight گوگل ، که یکی از ابزارهای محبوب تست است ، می توانید عملکرد سایتتان را مورد تست قرار دهید.این ابزار شما را قادر به بهینه سازی عملکرد سایت خود با شناسایی مشکلات رایج و کمک به حل و فصل مشکلات مربوط می نماید .

در این مقاله ، ما در مورد  نحوه فعالیت PageSpeed Insights صحبت خواهیم کرد. و سپس ما چند نکته را ارائه خواهیم داد تا امتیازات خود را افزایش داده و سرعت بارگذاری سایت خود را افزایش دهید.

 

چرا عملکرد سایت اهمیت دارد؟

سرعت لود سایت تاثیر زیادی در درخواست های کاربران دارد. تحقیقات نشان داده که در صورتی که سرعت لود سایت بالاتر از ۳ ثانیه باشد، ۴۰% از کاربران سایت را ترک می کنند. برای کاربرانی که از طریق تلفن همراه وارد می شوند ، این آمار بالاتر از ۵۳% است. به این معنا که اگر سرعت سایت شما پایین باشد، کاربران با سرعت بسیار پایین از سایت شما بازدید می کنند.

 

سرعت لود می تواند در سئو سایت هم تاثیر گذارد. گوگل و دیگر موتورهای جستجو به عملکرد وب سایت توجه ویژه ای می کنند و سرعت لود پایین هم می تواند عملکرد سایت کم کرده و صفحه شما با نتایج پایین تری نمایش داده شود. در نتیجه ، افراد کمتری از سایت شما بازدید کنند.

خوشبختانه، ابزارهای زیادی جهت مشاهده عملکرد وب سایت و بهبود آن وجود دارد. در بخش بعدی عملکرد یکی از این ابزارها را بیان می کنیم.

ابزار PageSpeed Insights گوگل چطور کار می کند؟

یکی از راه هایی که  می توان سرعت لود را بررسی کرد، استفاده از ابزار PageSpeed Insights است.

PageSpeed Insights با آنالیز داده هایی که افراد اخیرا از سایت شما بازدید کرده اند کار می کند . سپس، براساس آن عملکرد سایت شما را رتبه بندی می کند.

در صورتی که قصد استفاده از این ابزار را دارید، می توانید Lighthouse’s User Timing API  را به سایتتان اضافه کنید. این ابزار مدت زمان هایی را که کاربران به سایت شما می آیند را ثبت و ضبط می کند. داده هایی که آنالیز می شود با ابزار PageSpeed Insights رتبه بندی می شود.

در طول رتبه بندی، این ابزار پیشنهاداتی برای بهبود سرعت لود سایت شما می دهد. اگر آمادگی بهینه سازی وب سایت را دارید، این ابزار می تواند جاهایی را که نیاز به کار دارد را مشخص کند. این ابزار حتی می تواند اسکریپت هایی که سرعت سایت شما را کاهش می دهد را شناسایی کند.

چگونه با PageSpeed Insights رتبه را افزایش دهیم . ( در ۴ مرحله )

مرحله ۱ : سایت را اسکن کنید.

برای شروع ، از سایت PageSpeed Insights بازدید کنید. سپس ، آدرس وب سایت را در نوار جستجو وارد کنید:

pagespeed

این ابزار در چند ثانیه، عملکرد سایت شما را آنالیز می کند. سپس ، وب سایت شما را با تلفن همراه و نسخه ویندوز رتبه بندی می کند.

 

مرحله ۲ : رتبه ها و فرصت ها را بررسی کنید.

سپس، گزارشات را نگاه کنید و هر گزارشی را که ضعیف هست را بررسی کنید. همانطور که می بینید نتایج برای تلفن همراه و دسکتاپ جدا شده است. بیایید اول به تب تلفن همراه نگاهی بیندازیم:

mobile pagespeed

در بالا شما می توانید امتیاز کلی سایت را ببینید. رنگ سبز یک نتیجه مثبت را نشان می دهد ، رنگ زرد بیان می کند که باید بعضی زمینه ها را بهبود ببخشید و رنگ قرمز بیانگر این است که سرعت شما زیر پارامتر تعیین شده است. اگر به پایین صفحه بروید، می توانید یک تفسیر دقیق تری را بدست آورید:

opportunity

در بخش Opportunity ، پیشنهاداتی برای بهبود سایت شما وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. این پیشنهادات می تواند مراحلی مانند حذف بعضی از کدهای شما یا فشرده سازی متن را شامل شود. با رفع هرکدام از آنها، تفاوت را متوجه خواهید شد.

بعد از اینکه ، بهبودهایی را که باید برای تلفن همراه را دهید متوجه شدید و یا آنها را حل کردید، در تب Desktop  بالای صفحه کلیک کنید. امتیاز کلی سایت شما را با نسخه دسکتاپ نشان می دهد:

desktop pagespeed

علاوه بر این ، شما پیشنهاداتی را برای بهبود مشاهده می کنید. بعضی از این موارد ممکن است مشابه اصلاحاتی که در تلفن پیشنهاد شده باشد و بعضی از آنها ممکن است متفاوت باشد. همچنین می توانید در بخش Passed audits کلیک کرده تا مواردی را که به خوبی انجام داده اید را مشاهده کنید:

page audits

مرحله ۳ : پیشنهادات بهبود را انجام دهید.

در نتایج PageSpeed Insights ، مواردی برای بهبود سایت همراه با توضیح چگونگی انجام آنها ذکر شده است. روی پیشنهاد مربوطه می توانید کلیک کرده و سپس برروی لینک Learn more کرده و به توصیه های آن برای شروع توجه کنید:

oppourtinty

 

اگر موارد زیادی جهت بهبود وجود دارد، برروی موردی تمرکز کنید که بیشترین تفاوت را در سرعت سایت شما می گذارد ( در بخش Estimated Saving مشخص شده است ) . همچنین بسیار بهتر است که به مواردی که در هردو بخش تلفن همراه و دسکتاپ شده است توجه کنید.

مرحله ۴ : سایتتان را دوباره اسکن کنید.

در انتها ، زمانی که تغییرات را اعمال کردید ، سایت را دوباره اسکن کنید. با این کار ، شما می توانید مشاهده کنید که تغییراتی را که اعمال کرده اید در بهبود رتبه و سرعت لود شما تاثیر گذاشته است یا خیر؟ و یا  چه کارهایی را هنوز باید انجام دهید.

بهتر است که این روند را به صورت دوره ایی، مثلا هر ۶ ماه یکبار انجام دهید. سرعت لود صفحات شما در طول زمان ممکن است دچار نوسان شود، و این کار باعث می شود که عملکرد شما دچار لغزش شود. ( و قادر خواهید بود که آن را بدرستی آدرس دهی کنید. )

نتیجه گیری:

با استفاده از ابزار PageSpeed Insights و با  ۴ مرحله ساده زیر، می توانید ساییتان را بهینه سازی کنید :

  1. سایت را اسکن کنید.
  2. رتبه ها و فرصت ها را بررسی کنید.
  3. پیشنهادات بهبود را انجام دهید.
  4. سایتتان را دوباره اسکن کنید.

با ما همراه باشید.

www.favach.net

لینک های مرتبط :

سئو چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن