آموزشدامنه

تغییر مالکیت دامنه ir

تغییر مالکیت دامنه ir به شخصی دیگر و تغییر صاحب امتیاز تنها در سایت ایرنیک و توسط صاحب امتیاز فعلی و خریدار صورت می پذیرد.

جهت تغییر مالکیت  دامنه ir فرد انتقال دهنده باید مراحل زیر را انجام دهد:

 

 1. پس از ورود به پنل کاربری ،به صفحهٔ انتقال دامنه مراجعه کرده، نام دامنهٔ مورد نظر را در قسمت «فروش دامنه» را وارد و دکمهٔ «بعدی» را بزنید. در این مرحله یک شمارهٔ رمز برای ارائه به خریدار دامنه دریافت خواهید کرد.
 2. شماره رمز را در اختیار دارنده جدید قرار دهید.
 3. پس از انجام عملیات لازم توسط دارنده جدید، در قسمت ” انتقال دامنه ” کلیک کرده و درخواست مالکیت دامنه را تایید یا رد نمایید. پس از تایید با عبارت ” در انتظار تایید مرکز ثبت ” مواجه خواهید شد . که نشان دهنده ارجاع به مرکز ثبت دامنه جهت گرفتن تاییدیه است.

بعد از انجام مراحل بالا، خریدار دامنه باید مراحل زیر انجام دهد:

 1. با شناسه خود وارد سامنه ایرنیک شوید.
 2. پس از ورود به پنل کاربری ، نام دامنه و شماره رمز (pin) را که از صاحب امتیاز فعلی دریافت کرده‌اید در صفحه انتقال دامنه واردکنید.
 3. رابط‌های جدید دامنه‌ای را که خریداری می‌کنید، انتخاب نمایید.
 4. توجه کنید فقط شخصی که درخواست تغییر مالکیت دامنه را از جانب مالک جدید (خریدار) می‌سازد، باید هزینه انتقال دامنه را پرداخت کند. اگر مایلید یکی از نمایندگان فروش ایرنیک هزینه تغییر مالکیت را پرداخت کند، لطفاً از طریق سامانه نماینده مورد نظر اقدام به تغییر مالکیت (خرید) دامنه نمایید ودراین صورت درخواست خرید دامنه از طریق نماینده ایجاد شده و شما قادر به پرداخت هزینه تغییر مالکیت از طریق نماینده می‌باشید.
 5.  برای قرار دادن دیگر شناسه‌ها به عنوان رابط‌های یک دامنه، آن شناسه‌ها باید شما را مجاز به این کار کرده باشند. برای اطلاع از جزئیات این امر به بخش مدیریت رابطه‌های مجاز در همین صفحه مراجعه نمایید.
 6. سیاست ثبت دامنه را مطالعه کرده و برای پذیرفتن آن گزینهٔ «بله، قبول دارم» را علامت بزنید. حالا روی دکمهٔ «درخواست انتقال» کلیک کنید.
 •  هزینه تغییر مالکیت مطابق با جدول هزینه‌ها به نشانی http://www.nic.ir/Terms_and_Conditions_ir,_Appendix_3_Registration_Fee. می‌باشد
 • تا زمانیکه هزینه تغییر مالکیت دامنه را پرداخت نکرده باشید درخواست شما جهت بررسی به ایرنیک ارجاع نمی‌گردد.

پس از اتمام مراحل بالا و پرداخت هزینه تغییر مالکیت باید منتظر موافقت صاحب امتیاز فعلی (فروشنده) و سپس مرکز ثبت دامنه باشید. پس از پرداخت، با مراجعه به صفحه «درخواست‌های من» از وضعیت تغییر مالکیت دامنه مطلع گردید.

بسته به اینکه صاحب امتیاز فعلی، شخص حقیقی یا حقوقی باشد ، مرکز ثبت دامنه مدارکی را جهت تایید انتقال درخواست خواهد کرد و متقاضی ‌باید متن موافقت باانتقال را عیناً، بصورت کتبی از طریق نمابر یا سامانه ارسال مدارک ارسال نماید.

 • اشخاص حقوقی فرم فوق را در سربرگ شرکت یا سازمان خود تکمیل کرده و حتما با مهر و امضاء مدیرسازمان یا شخصی که در روزنامه رسمی حق امضاءدارد به همراه کپی روزنامه رسمی شرکت ارسال نمایند.
 • اشخاص حقیقی علاوه بر فرم تکمیل شده فوق باید رونوشت کارت ملی یا گذرنامه معتبر خود را نیز ارسال نمایند.
مطالب مرتبط:

آموزش ساخت شناسه ایرنیک

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن