اخبارامنیتمجله

اتهام حمله هکری ایران به تأسیسات سدی در آمریکا

به‌تازگی دو خبر در رسانه‌های غربی منتشر شده است که در آن‌ها آمده هکرهای ایرانی به تأسیسات آب و برق آمریکا حمله کرده‌اند.

 

حمله هکری ایران به سدهای آمریکا

شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا (FoxNews) گزارش داد: هکرهای ایرانی دو سال پیش به سیستم سدی در خارج از شهر نیویورک نفوذ کرده و  زنگ خطر را برای دولت آمریکا به صدا درآوردند.

اتهام حمله هکری ایران به تأسیسات سدی در آمریکا

 

بر اساس گزارشی که توسط روزنامه وال‌استریت ژورنال منتشر شده است، وزارت امنیت آمریکا تائید کرد هکرهای ایرانی در سال ۲۰۱۳، توانسته بودند سامانه‌ کنترل سد خیابان بومن (Bowman Avenue Dam) در نیویورک را به دست بگیرند و با استفاده از اسکن اینترنت، آسیب‌پذیری‌های موجود در شبکه‌ی کنترل این سد را بیابند.

در برخی گزارش‌ها آمده است هکرهای ایرانی قصد داشتند بفهمند که چه چیزهایی می‌توانند با استفاده از این نفوذ به دست بیاورند و این نفوذ هم زمان با حملات سایبری به مؤسسات مالی آمریکا بود.

بازرسان اعلام کرده اند هکرها کنترل سد “بومن اونیو” را در اختیار نگرفتند اما به کاوش در سیستم کنترل آن پرداخته اند.

نگران بازرسان وزارت امنیت داخلی آمریکا از هدف قرار گرفتن این سد، سبب شد تا به کاخ سفید نسبت به رشد سریع جنگ سایبری ایران علیه آمریکا هشدار دهند.

سخنگوی وزارت امینت داخلی آمریکا طی سخنانی گفت: کارشناسان اعلام کردند این نفوذ موجب بیداری آمریکا نسبت به تأمین امنیت سایبر زیرساخت‌های حیاتی خود شده است.

نیتا لوی (Nita Lowey)، یکی از دموکرات‌های آمریکا، نیز افزود: نفوذ هکرهای ایرانی به سد یادشده، در جهت تخمین راهبرد ملی امنیت سایبر آمریکا بوده است.

 

اتهام حمله هکری ایران به تأسیسات سدی در آمریکا

 

در گزارش فاکس نیوز آمده است: این گزارش چند سال پس از صدمه جاسوسان آمریکایی به تأسیسات هسته ای ایران با ویروس پیچیده استاکس نت و همزمان با حملات هکرهای ایران برضد وبگاه های بانک های آمریکایی منتشر شد که نشان از نگرانی آمریکا برای چگونگی محافظت از زیرساخت آسیب پذیر این کشور است.
در این گزارش آمار کل موارد هک سیستم های کنترل صنعتی در آمریکا در ۱۲ ماه منتهی به فصل زمستان ۲۹۵ مورد اعلام شده که این تعداد در ۱۲ ماه گذشته ۲۴۵ عدد بوده است.

گفتنی است؛ سد ۲۲ فوتی “بومن اونیو” در سال ۱۹۴۱ و با هدف جلوگیری از سرازیر شدن سیلاب ساخته شد و با وجود آن که بسیار کوچک توصیف شده، نفوذ به آن نشانه هراسی در مسؤولان ایالات متحده است که هکرهایی که از سوی دولت ایران پشتیبانی می شوند، از تصور و برآوردهای اولیه تواناتر بوده، و قادر به به بارآوردن خسارات واقعی هستند.

 

منبع: فاکس نیوز

برچسب ها

حامد چوبین

I'm Hamed Choobin, living in I.R.Iran-Qom experiencing Linux OSs since 2010, and has experiences with RedHat Enterprise Linux (RHEL) ,Community Enterprise OS (CentOS) ,Debian,Ubuntu.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن