سئو

سئو چیست؟( معانی سئو از دید ۴۰ متخصص)

سئو  (SEO) مخفف عبارت  Search Engine Optimization  و یا بهینه سازی موتورهای جستجو است. یک عبارت سه کلمه ای که اکثریت از آن به عنوان روشی برای موفقیت کسب وکارشان استفاده می کنند.

معانی کلی آن که بطور کلی شناخته شده است دربرگیرنده مفاهیم زیر است:

 

بسیاری از افرادی که به تازگی وارد این حوزه می شوند، با مواجه شدن با مسائلی همچون سئو کلاه سفید در مقابل کلاه سیاه ، ایجاد بک لینک ، رتبه بندی آدرس سایت و دشوار بودن کلمات کلیدی، قبل از شروع کار خود را به پایان می رسانند

برای توسعه یک صنعت که دائم در حال پیشرفت است باید بروز بود و مسائلی از این دست را درنظر داشت. آیا الگوریتم گوگل در آپدیت جدیدش ترافیک من را بررسی می کند؟ روش هایی که من از سه سال پیش از آن استفاده می کردم هنوز هم موثر است؟ چطور باید روی این روش ها تمرکز کنم؟

در اینجا مسائلی مطرح می شود که سئو چیست؟ و چه ارزشی دارد.

 

بعد از بررسی نظر متخصصان این حوزه به این نتیجه رسیدیم که این معانی به ۳ دسته تقسیم می شوند:

 • تمرکز برروی موتورهای جستجو
 • تمرکز برروی کاربر
 • تمرکز برروی استراتژی های بزرگتر
و در واقع ، ترکیبی از این سه موارد.

 

۱- سئو (SEO) در واقع بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو می باشد.

 

تقریبا ۳۰ سال از آغاز فعالیت اولین موتورهای جستجو می گذرد،و پاسخ های زیادی با روش های سنتی در سئو وجود دارد. به این معنی که اصطلاح “بهینه سازی موتورهای جستجو” بکار گرفته شده است.

این تعاریف، روند بهینه سازی وب سایت ها را به بهترین روش برای الگوریتم های جستجو منطبق می کند و همه را برای رتبه بندی بالا در نتایج جستجو آماده می کند.

 

 • Barry Schwartz :

سئو فرایند قرار گیری محتوا جهت کراول ( خزیدن) ، نشان دادن و رتبه بندی خوب در گوگل و سایر موتورهای جستجو می باشد.

 

 • Nick Eubanks :

جذب کاربران از طریق موتورهای جستجو است.

 

 • Cyrus Shepard:

سئو روشی برای نمایش بهتر سایت توسط موتورهای جستجو است. زمانی که این روش بدرستی انجام شود باعث نمایش آن می شود. گاهی اوقات منجر به سردرگمی و گاهی به رفتاری دوستانه با گوگل و ادامه دار منجر می شود.

 

 • Rhea Drysdale :

سئو بهینه سازی اطلاعات برای افزایش قابلیت مشاهده بودن توسط موتورهای جستجو  است.

هیچ نیازی به موتور جستجوی خاص، محتوا و یا وب سایت خاصی نیست. در صورتی که شخصی نیاز به جستجوی اطلاعات در اینترنت داشته باشد، سئو به عنوان ابزار کمکی به موتورهای جستجو کمک می کند.

سئو مربوط به بسیاری از رشته های دیگر است، اما این ساده ترین روش است. اینکه به دنبال چه چیزی هستیم و چه کاری انجام می دهیم تا در نتایج جستجو ظاهر شود.

 

 • Carl Hendy:

در ساده ترین حالت ، سئو آماده سازی یک سایت برای راحت تر پیدا کردن آن توسط موتورهای جستجو، درک محتوای وب سایت و رتبه بندی سایت از نظر محبوبیت و ارتباط است. این آمادگی را می توان از طریق روش های مختلفی از جمله تغییرات فنی ، محتوای وب سایت ، UX ، رنک و ارائه بهترین محصولات و خدمات را به دست آورد.

 

 • Ross Hudgens :

سئو بهینه سازی موتورهای جستجو است ، عملی که باعث می شود وب سایت شما با رتبه بالاتری توسط موتورهای جستجو نمایش داده شود. به طور کلی، دو فاکتور اصلی در رنک گوگل لینک ها و محتوا هستند، که بر طبق انتظارات کاربر ، محتوا و درخواست را توسط موتورهای جستجو باز می گردانند. سئو در سطح پایه ، بهینه سازی پیرامون این مسائل می باشد. و در سطح پیشرفته تر به بیش از ۲۰۰ فاکتوری که گوگل آنها را ذکر کرده می پردازد و بهینه سازی را پیرامون آنها انجام می دهد. اما به این دو فاکتور توجه ویژه ایی می شود.

 

 • Brian Dean :

نام آن بیانگر همه چیز است…

سئو بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است.

 • کلمات کلیدی
 • سئو داخلی
 • لینک سازی
 • سئو فنی

این ها می گوید که سئو چیزی بیشتر از سئو است.

بطور مثال:

در صورتی که یک  محتوا جامع و کاملی را در سایت خود قرار دهید، کاربران از طریق لینک ها به سایت شما می آیند که باعث می شود که رتبه سایت شما بالا رود.

حال ” محتوا ” سئو است ؟ به صورت فنی خیر، اما بخشی از سئو است.

مثال دیگر :

ممکن است سایت دارای  UX وحشتناکی باشد و کاربران چون نمی توانند نتیجه دلخواه را بگیرند از سایت شما ناراضی هستند. پس ” تجربه های بد کاربر ” می تواند در رتبه شما آسیب بزند.

آیا “UX” سئو است؟ نه ، اما بخشی از رنک گوگل در سال ۲۰۱۸ است.

یک مثال دیگر:

تصور کنید که در حال ایجاد یک برند هستید. براساس برند شما ، لینک هایی را از سایت هایی دریافت می کنید و یا افرادی با سرچ برند شما در گوگل وارد سایتتان می شوند. این دو مورد می تواند در به سئو ساییتان کمک کند.

آیا ” برند ” سئو است ؟ نه . اما تاثیر فوق العاده ایی در سئو دارد.

جمع بندی :

سئو روشی است که باعث می شود تا سایت شما رتبه بالاتری را توسط موتورهای جستجو بدست آورد. و شامل سئو داخلی هم می شود. اما با توجه به فاکتورهای رتبه بندی در سال ۲۰۱۸ ، نیاز به یک برند ، UX ، طراحی و محتوا را دارید.

 

 • Eli Schwartz :

سئو فرآیندی است که به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوایی را که در وب سایت یافت می کنند به بهترین صورت ممکن با پرس و جوی کاربران منطبق باشد.

 

 • Chris Makara :

از نظر من ، سئو روند بهینه سازی وب سایت ، محتوا و اطلاعات خود  با ایجاد آگاهی ها از محتوا از طریق لینک ها ، اشارات و غیره است.

 

 • Matthew Woodward :

شما چه وب سایتی را دوست داشته باشید چه نداشته باشید ، بین داشتن یک وب سایت موفق با رتبه بندی بالا که ترافیک بالایی را هم به سمت خود هدایت می کند ، با یک سایتی رتبه پایین تری دارد و در ماه کمتر از ۱۰۰ بازدید دارد تفاوت وجود دارد. اما در حقیقت سئو  چیست ؟ بهینه سازی موتورهای جستجو جهت رتبه بالاتر در موتورهای جستجو است که ترافیک بیشتری را به سمت وب سایت شما هدایت می کند.

هرچه تلاش بیشتری را در سئو سایتتان قرار دهید، رتبه بالاتر، ترافیک با کیفیت تری به سمت شما می آید. اما چگونه باید آن را به دست آورد؟

قبل از انجام هرکاری_ مطمئن باشید که سایت شما بصورت کامل بهینه سازی شده است. جهت انجام این کار از ابزارهای که در گوگل وجود دارد استفاده کنید و مشکلات وب سایتتان را بشناسید و بصورت مرحله به مرحله آن را رفع کنید.

 

 • Mats Tolander :

سئو سازماندهی یک وب سایت و محتوای آن به طریقی است که موتورهای جستجو می توانند برای پرسش های مربوطه کروال ، خوانده ، شاخص بندی و به درستی رتبه بندی شوند. هدف این است که بتوانید پیام خود را در مقابل افرادی که به جستجوی آن هستند را برسانید. به طور مثال اگر شما به دنبال فروش کفش هستید، نمی توانید به فردی که به دنبال اطلاعات در مورد موضوع دیگری است کمک کنید.

سئو فرصت های مختلفی برای درک سایت توسط موتورهای جستجو ارائه می دهند. برای مثال ، محتوای برتر ، مباحثی پیرامون دانش ، لغات ، نقشه ها و غیره، پس اطمینان حاصل کنید که سایت شما به طریقی ساخته شده که تمام این ویژگی ها در آن یافت می شود.

سئوکار شما می تواند مدیر وب سایت شما ( شخصی که برروی  تمام جنبه های وب سایت مدیریت دارد ) یا فردی که دسترسی های محدودی دارد ( فقط برروی جنبه های خاصی از ساختارهای داده ایی کار می کند ) می تواند باشد.

عوامل و رشته های مختلفی می تواند برروی سئو تاثیر گذارد، اما داشتن یک کارشناس سئو خوب ، به این معنا نیست که می توانید همه و یا هریک از این عوامل را مستقیما بررسی و کارشناسی کنید، درست مثل اینکه یک بازاریاب خوب نیازی نیست که یک نویسنده یا مدیر هنری باشد. یک کارشناس خوب باید بداند نتایج جستجو چگونه بطور مستقیم و یا غیرمستقیم روی سایت تاثیر می گذارد وچه الزامات و محدودیت هایی تحت تاثیر موتورهای جستجو قرار می گیرد.

 

 • Sean Si :

سئو یک مبحث گسترده است. یک نمونه از آن برای زمانی است که یک موضوعی را در اینترنت سرچ می کنید و نتایج نامحدودی را مشاهده می کنید. به عبارت ساده تر ، سئو کمک می کند که در حالی که دیگر وب سایت ها محتوا و امتیازات جدیدی را در سایتشان اعمال می کنند، شما چگونه وب ساییتان را در صفحه اول گوگل قرار دهید.

 

 • David Naylor :

سئو چیست ؟  از دید من اطمینان از اینکه یک وب سایت از لحاظ فنی توسط موتورهای جستجو بدرستی کار کند. بنابراین بررسی header سرور ، سرعت لود سایت ، امنیت ، تگ های HTML و معماری سایت تمامی اینها مربوط به سئو است.

 

 • Ryan Stewart :

از نظر من،سئو فرایند قرار گرفتن نام تجاری بیشتر از نام های سازمان مرتبط دیگر توسط موتورهای جستجو است.در اغلب موارد به معنای ” رتبه بندی بالاتر ” در گوگل است ، اما برای برخی از کسب و کارها این کار امکان پذیر نیست. الگوریتم های گوگل بطور فزاینده ایی پیچیده است و برخی ازکلمات کلیدی رتبه بندی انجام نمی کنند. با این حال ، سایت خود را رد صلاحیت نمی کنند – هنوز هم از طریق گوگل با استفاده از سیستمعاملهایی مانند YouTube ، SlideShare و یا حتی از طریق پست های مهمان امکان دسترسی به سایت وجود دارد. به عنوان مثال از طریق ” لینک سازی کلاه سفید ” و به عنوان مهمان می توانید به سایت خودتان لینک دهید و رتبه خود را بالا ببرید.

 

 • Ross Tavendale :

سئو نوعی بهینه سازی است که به افراد کمک می کند تا پاسخی را که می خواهند از موتورهای جستجو دریافت کنند. این پاسخ می تواند  شامل یک محصول ، اطلاعات ، سرگرمی ها و یا یک کار شخصی باشد.

علیرغم فناوری های مدرن که جستجو را به سمت جلو هدایت می کنند، سئو تمرینی برای ایجاد یک پاسخ با تخصص کافی، قدرت و اعتماد پذیری است که موتور جستجو محتوای شما بهترین نتیجه را برای پاسخ ها باز می گرداند. به این معنی که با توجه به سوال کاربر باید یک پاسخ دقیق بازگردانده شود. به عنوان یک تمرین همه ما می توانیم مطالب و وب سایت هایی که برای استراتژی های گوگل است را جستجو و مشاهده کنیم و با بدست آوردن چکیده ای از محتوا و ایجاد لینک و تست استراتژی های زیادی را به عنوان یک متخصص ارائه دهیم.

 

۲- سئو در رابطه با تطابق نیازهای جستجوگران به محتوا است.

 

اغلب موارد افرادی می آیند و می گویند که ” سئو از بین رفته است ” . این به زمانی اشاره می کند که در حالی که زمان دائما در حال تغییر است و از روش های قدیمی که اکنون استفاده نمی شود ، در حال استفاده هستید.

پس به چه سمتی حرکت کنیم؟

در این اینجا پاسخ های جالبی دیده می شود که می گویند  : محتوا را با هدف جستجو و نیاز کاربران اولویت بندی کنید.

به بررسی این تعریف می پردازیم.

 

 • Patrick Hathaway :

سئو هنر و علم ارتباط افراد به محتوا وب سایت ، در بین محتواهای موجود توسط یک موتور جستجو است. یک سئو خوب از درک عمیقی از نیاز دقیق کاربران در اینترنت و نحوه ارائه آنها است که موتورهای جستجو را قادر می سازد تا از لحاظ فنی محتوای خوب برای نیاز کاربران فراهم سازند. سایت هایی که سه فاکتور مخاطبین، محتوا و تکنولوژی را در نظر بگیرند سئو موفقی دارند.

 

 • Julie Joyce :

به نظر من سئو هرچیزی است که سایت شما را برای موتورهای جستجو و کاربران بهتر می سازد.من می دانم که کاربران به تنهایی مورد بررسی قرار نمی گیرند اما منظور این است که با توجه به لینک های ساخته شده کاربران برروی آنها کلیک کنند. ما می خواهیم رنک خوب ، ترافیک با کیفیت و یک سایت مفیدی را برای کاربران داشته باشیم.

 

 • Kevin Indig:

 در پاسخ به این سوال که ” سئو چیست؟ ”  دو پاسخ وجود دارد. اولین پاسخ بسیار ساده است: سئو  بهینه سازی موتورهای جستجو ، هنر و علم بهینه سازی سایت ها جهت فرستادن یک ترافیک خوب به موتورهای جستجو است.

دومین پاسخ ساده نیست زیرا اصطلاح سئو قدیمی شده است. هم اکنون سئو به بهینه سازی برای کاربران و موتورهای جستجو و طیف وسیعی از رشته ها جهت بهینه سازی فنی محتوا ، بازاریابی محتوا ، تجربیات کاربران را پوشش می دهد. مهم ترین آن دریافت ترافیک از گوگل، یوتویوب ، آمازون و دیگر سیستم عامل هاست.

از این رو ، سئو بهینه سازی سیستماتیک سایت و محتوا  برای کاربران و دریافت ترافیک خوب از موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی است.

 

 • Jason Barnard:

سئو، (AEO (Answer Engine  Optimisation است. به معنای، بهینه سازی پاسخ به موتورهای جستجو است، هنر و علم برقراری ارتباط در پاسخ به موتورهای جستجو، که مناسب ترین پاسخ را برای کاربران فراهم می کند.

 

 • Matthew Barby :

سئو فرآیند تولید محتوا است که نیازهای کاربران را فراهم می کند. این کار می تواند در سیستم های جستجو گسترش یابد و در اغلب موارد آنها را انجام می دهد.

 

 • Ryan Jones :

بطور کلی، سئو ساده است. درک نیاز های کاربران و تلاش برای کمک به آنها در جهت اینکه کاربران و موتورهای جستجو به دنبال چه چیزی هستند.

 

 • Alan Bleiweiss :

سئو فرآیند تمرکز بر محتوای سایت و تقویت فنی در زمینه تجربیات کاربر با توجه به نیازهای موتورهای جستجو می باشد. به این معنی که تجربیات به حدی برسد که ارتباط با نیازهای کاربران را مورد بررسی قرار دهد. با توجه به اینکه موتورهای جستجو نوعی از کاربران هستند و  تلاش هایی فنی در جهت درک آنها باید وجود داشته باشد ، که بستگی به نقش سئو برای رفع آن وجود دارد. موانع و تداخل هایی در سطح فنی و موضوعی سایت وجود دارد ،  که صاحبان وب سایت ها امیدوارند تداخل کمی درکراول، ایندکس و رنک آن برایشان داشته باشد.

 

 • Robbie Richards :

سئو باید شامل ( UXO ( User Experince Optimization و یا بهینه سازی تجربیات کاربر باشد.

نقش شما در سئو کمک به موتورهای جستجو در پیدا کردن آسان، کراول شدن، درک و تطابق محتوا به نیاز های کاربر دارد. و این به معنای بهینه سازی سنتی وب سایت می باشد. بطور پیچیده تر، نیاز به ویدئو، بازبینی سایت، ویژگی های اسنیپ ، جستجوی صوتی و بسیاری از فاکتورهای دیگر است ، که همگی آنها مشتریان را توسط جستجو و دریافت اطلاعات به وب سایت شما هدایت کند. واین ارتباط زیادی به رتبه بندی کلمات کلیدی ندارد که پاسخ سریعی را به نیازهای کاربران دهد.

 

 • Aaron Agius :

سئو نتیجه داشتن یک تجارت خوب است که از سرمایه گذاری در آموزش و یا سرگرمی کاربران در ایجاد یک  محتوای باارزش برای آنها ایجاد می شود. که آن ایجاد و ارائه بیشترین پاسخ برای سوالات شما و گوگل از طریق ساختار فنی صحیح سایت ، ایجاد محتوای باارزش و لینک هایی که از دیکر سایت های معتبر و با کیفیت در سراسر وب است که یک محتوای عالی را برای شما ایجاد می کند.

 

 • Eric Enge :

با تعاریف قدیمی ، سئو تمرینی در جهت دریافت ترافیک بالاتر از موتورهای جستجو است.  اما چیزی که اغلب افراد به آن توجه می کنند ایده هایی جهت گرفتن ترافیک توسط تایپ سوال مورد نظر خودشان در موتورهای جستجو است. به این صورت که الگوریتم های جستجو ، کلمات کلیدی ،محتوای با کیفیت و لینک ها را اعمال می کنند.

اگرچه، امروزه، منطقی است که دید وسیع تری از سئو را داشته باشیم. برای مثال، دریافت ترافیک از گوگل که به درستی  در سئو تعریف شده است. شاید بهترین روش برای سئو تمرینی برای شفافیت و یا اعمال ترافیک برای درخواست های کاربران بدون در نظر گرفتن موقعیت های زمانی و مکانی است.

 

 • AJ Ghergich :

سئو تلاش می کند تا نیاز کاربران را با توجه به جستجوی آنها، با محتواهای موجود در تمامی سیستم ها و قالب ها تطابق دهد.

 

 •  Andy Drinkwater :

برای من ، سئو همه جهات را تغییر داده است. این موضوع فقط محدود به اضافه کردن چند لینک و انجام سئو داخلی نیست. ( هرچند که این موضوع هم بسیار مهم است. )

در حال حاضر سئو، به این معنا است که کاربر یک تجربه دلپذیری را از سایت شما دارد. زمانی که یک کاربر به سایت شما مراجعه می کند و فعالیتهایی را انجام می دهد ( تماس ، خرید و غیره ) در این صورت سایت شما شرایط لازم از جهت گوگل را دنبال می کند. این مراجعات توجه موتورهای جستجو را جلب کرده و رتبه سایت شما را بالا می برد.

گوگل زمانی که به این نکته توجه می کند نحوه فعالیتهای الگوریتم هایش را نیز شرح می دهد.

 

google algoritm

 

متن بالا اشاره مستقیم به نحوه فعالیتهای الگوریتم های گوگل را می دهد.

و این باعث می شود تا زمانی که به تولید محتوا فکر می کنید قبل از هرچیزی به نتیج حاصل از جستجو فکر کنید و با توجه به تجربیات کاربر به تولید محتوا بپردازید.

 

 •  Andrew CockStarkey :

سئو برابر با علم و هنر است. این مورد می تواند به شما در شناسایی نیاز های مشتریان و چگونگی پاسخ به آنها کمک کند، و اینکه وقتی یک مشتری از یک موتور جستجو درخواستی را می پرسد، چه پاسخی را در نتایج جستجو پیدا کنید، و بیشتر از هرچیزی چه ترافیکی را به سایت شما می فرستد.

 

 • JanWillem Bobbink :

سئو چیست؟ از نظر من ، سئو اطمینان از اینکه ترافیک های سازمانی به یک ترافیک فرستاده می شود. سئو یک کار چالش برانگیز است و باید چالشی برای تجربیات کاربر و موتورهای جستجو با هر نوع جستجویی ( خواه متنی، بصری و مبتنی بر صوت ) ایجاد کنید. و این با هر وضعیتی که ممکن است متفاوت است و . بعضی از دامنه ها نیاز به محتوا، بعضی دیگر نیاز به لینک دارند در حالی که بعضی دیگر از لحاط فنی از دیگر رقبای خود عقب هستند. یک کار خسته کننده نیست.

 

 • Martin Woods :

سئو چیست؟

به نظر من، سئو یک عبارت ساده ایی است که هر شخصی را با یک درک خاص، با داشتن هر نوع فعالیتی که انجام می دهد می تواند با جستجوی خود ترافیک را به یک اپلیکشن/ آدرس وب سایت هدایت کند.

در نهایت سئو
دانش + تجربه + استفاده از دانش + شبیه سازی + نحوه برخورد با Bullshit است.

 

۳- سئو یک استراتژی است.

 

این که کلمات را در سئو قرار دهیم خوب است ، اما سئو در اصل چیست؟ چگونه می توان آن را به یک استراتژی در کسب و کار تبدیل کرد و چرا باید به آن توجه ویژه ای کرد؟

و این محبوبیت نهایی در بین پاسخ ها است :  با هدف گسترده تر کردن کسب و کار به دنبال موتورهای جستجو رفت.

این به خودی خود در مورد چگونگی پیوستن SEO با توسعه دهندگان در این زمینه بسیار موثر است.

 

 • Nathan Gotch :

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) فرآیند بهینه سازی و ارتقا وب سایت جهت افزایش دید توسط گوگل و دیگر موتورهای جستجو است. هدف نهایی در این است که بیشترین ترافیک ، مدیران و مشتریان را از موتورهای جستجو دریافت کنیم. سئو برای مدیریت اعتبار استفاده می شود. ( از بین بردن نتایج منفی و جایگزینی آن با نتایج مثبت )

هرچند سئو نیازمند سرمایه گذاری ( زمان و مکان ) است ،  و نیاز به جذب مشتری در طولانی مدت است. و با استدلال من در طولانی مدت ، ارزان ترین راه است.

 

 • Marie Haynes :

آن چیزی که ما آن را سئو و یا هرچیز دیگری می نامیم این است که سایت را به طریقی ایجاد و یا اصلاح کنیم که موتورهای جستجو و یا کاربران آن را مفید بدانند. هدف این است که تغییراتی در کسب و کار ایجاد کنیم که مشتریانی بیشتر و در نتیجه درآمد بیشتر داشته باشند. این تغییرات می توانند با روش های زیر اتفاق بیفتند :

 • تغییرات فنی که به موتورهای جستجو برای درک بهتر و کراول شدن کمک می کند
 • تغییرات محتوا که سایت را مفیدتر از قبل می سازد.
 • تغییرات در رابطه با گواهی رجیسترهای کیفیت گوگل مانند بهبود نحوه نمایش E-A-T، اطمینان از اینکه تبلیغات به کاربران آسیب نرسانند و حذف هر گونه مشکلی در وب سایت باعث ایجاد اعتماد به نفس کاربران می شود.

سئو دائما در حال تغییر است اما، به نظر من، تا زمانی که وبسایتها وجود داشته باشند، نیاز زیادی به سئو وجود خواهد داشت!

 

 •  Gregory Elfrink :

سئو روشی از بازاریابی است که از جستجوهای سازمانی گوگل استفاده می کند. زمانی که شما یک محتوا را تهیه می کنید که با کلمه کلیدی خاصی بهینه شده است و شخصی آن کلمه کلیدی را جستجو می کند گوگل رتبه شما را در صفحه اول گوگل بالا می برد. بهتر است این است که محتوای با کیفیت بالا و بهینه سازی سئو داخلی را با بک لینک ترکیب کنید. زیبایی سئو در این است که هنگامی که در گوگل رتبه بندی می شوید، شما اغلب مدت زیادی در آنجا می مانید و می توانید مزایای استفاده از ترافیک رایگان را که روزانه به سایت شما می رسد، را استفاده کنید.

در این مرحله شما در حالت “تنظیم و فراموش کردن آن” هستید، در مقایسه با کمپین های ارسال ترافیک، شما باید هر روز آن نظارت کنید. ترافیک سازمانی تمایل به تبدیل به مشتریان ساده تر از سایر انواع ترافیک نیز دارد.گفته می شود که ، اغلب سئوکاران وسواس در ارسال ترافیک به سایتشان دارند اما فراموش می کنند که بازاریابی را انجام دهند.

فراموش نکنید که هنوز هم باید در اصول قدرتمند کپی رایت سرمایه گذاری کنید تا ارسال ترافیک به خودتان را  از یک بازدید کننده یا  مشتری واقعی آغاز کنید.

 

 •  Anthony D Nelson :

سئو فرآیند یافتن فرصت هایی جهت دستیابی مخاطب از طریق جستجو و سپس اجرای یک استراتژی برای افزایش فرکانس مورد نظر شما (بازدید صفحه، منجر، درآمد، کاربران و غیره) است.

 

 •  Brian Carter :

سئو به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو؛ روشی برای افزایش حضور دیجیتالی خود جهت یافتن افزایش قابلیت جستجو از طریق موتورهای جستجو است. زمانی که افراد از شما چیزی را جستجو می کنند شما چه چیزی را پیشنهاد می دهید؟ و چگونه رتبه شما را بهتر می کند؟

جستجوها می تواند شامل تمامی شبکه ها – نه تنها گوگل بلکه یوتیوب، دومین موتور جستجوی بزرگ باشد. و این می تواند شامل فعالیت های گوناگون و نه تنها وبلاگ نویسی بلکه شبکه ها و پادکست ها و حتی شرکت در حوادث باشد، و به شما کمک می کند که لینک های وب سایت بیشتری را به محتوای خود اضافه کنید تا گوگل به عنوان رای گیری از دیگران از اعتبار و اهم جستجوگرها به عنوان آلی (غیر تبلیغی) سمت جستجو مشاهده می شوند.

دو نوع بازاریابی دیجیتال وجود دارد: موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی است. در جستجو، دو نوع عمده از بازاریابی وجود دارد: جستجوگرها و تبلیغات جستجو مانند تبلیغات Google (که بعضی از آنها “بازاریابی جستجو” نامیده اند، اما من فکر می کنم که یک واژه گیج کننده برای افراد است). کارهای جستجوگرها شامل بسیاری از مسائل فنی مانند redirects و فایل های htaccess است که نیاز به دانش HTML و تکنولوژی وب سرور دارد.

برای رسیدن به موفقیت در جستجوگرها، شما نیاز به تخصص و اقدام از geeks، بازاریابان، شبکه سازان، فروشندگان و فعالیتهای بیشتر در سئو است، اما این سرمایه گذاری طولانی مدت است. تبلیغات سریعتر اما سئو در بلند مدت صورت می گیرد. همه شرکت های بزرگ باید سئو، تبلیغات جستجو و رسانه های اجتماعی را انجام دهند.

 

 •  Ruth Burr Reedy :

زمانی که برای افرادی که آشنا با سئو نیستند می خوام توضیح بدم که دقیقا چه کاری انجام می دهم ، این جمله را می گم: ” من به کسب و کارها جهت ایجاد تغییرات در سایتشان و بازاریابی کمک می کنم که این اطمینان را حاصل کنند که زمانی که افرادی توسط موتورهای جستجو مانند گوگل برای جستجوی محصول یا سرویس هایی که آنها ارائه می دهند را استفاده می کنند ، سایت آنها توسط موتور جستجو بالا بیاید ” .

اگر بخواهیم این تعریف را گسترش دهیم،سئو یک بازاریابی آنلاین برای کسب و کارها است ، که از موتورهای جستجو استفاده می کند. به این معنی که مردم چگونه از موتورهای جستجو در مورد اینکه از چه محصولات یا سرویس هایی استفاده کنند تصمیم بگیرند. به بیان دیگر، چطور موتورهای جستجویی مانند گوگل مشخص می کند که نتیجه یافت شده مناسب است یا خیر؟ از دید فنی ، به این معنا است که سایت بتواند به آسانی توسط موتورهای جستجو یافت،کراول و درک شود. از دید بازاریابی به این معنی است که مشتری و یا کاربر این اطمینان را پیدا کند که سایتی را که جستجو کرده می تواند پاسخگوی نیازهایش باشد. بصورت کلی ، سئو نه تنها یک ابزار بازاریابی قدرتمند برای جستجوها است ، بلکه می تواند ابزاری برای رشد یک برند باشد.

 

 •  Bill Sebald :

در ابتدا یک تاکتیک تکنیکی بود که برای درستکاری در نتایج جستجو طراحی شده بود. با محبوبیت سئو ، متوجه شدیم که چقدر نقش آن در بازاریابی دیجیتالی مهم است.

سئو می تواند یک ابزار بازاریابی دیجیتالی قدرتمند باشد، که فرصت هایی را برای بهبود تشخیص یک برند و ترافیک خوب فراهم میکند.اگر چه این سرمایه گذاری کوچک نیست (در اغلب موارد)، تا زمانی که متعهد شوید، تمایل آن برای بازگشت نتایج عظیم آشکار است .

 

 • Jason Acidre :

سئو بازاریابی دیجیتالی است.در سال های اخیر ، SEO در حدی پیشرفت کرد که در حال حاضر یک رشته بازاریابی همه جانبه است. SEO بیشتر  بهینه سازی موتور جستجو است.

در یک دهه پیش، کافی بود  با چند تغییر در وبسایت (به عنوان مثال، ابرداده و محتوا) و ایجاد لینک به آن،  برای بهبود دید بهتر جستجوهای رقابت کرد. اما این روزها، برای موفقیت در جستجوگرها، کسب و کار شما (نه تنها وب سایت شما) باید باشد:

 • از لحاظ فنی برتر باشد (SEO فنی و عملکرد سایت)
 • بهترین تجربه را به کاربران وب ارائه دهد. (کیفیت محتوا، ارتباط، UX، تبدیل، و دیگر معیارهای تعامل کاربر).
 • برند خوب : که افراد با یک دید مثبت، اشتراک گذاری و لینک دهی در شبکه های اجتماعی (در آن تجزیه و تحلیل احساسات، تشخیص سازمانی، E-A-T، لینک سازی، رنک دیجیتال) صحبت کنند.
 • هدایت داده ها : جهت هدایت بهتر داده ها به سایت جهت تولید ترافیک / درآمد کلی سایت (تجزیه و تحلیل، کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل  محتوا، پیش بینی).

 

 •  Aleyda Solis :

سئو فرآیندی است تا جستجوهای سازمانی سایت نسبت به مخاطبین هدف افزایش یابد و هدف از افزایش آن ترافیک، تبدیل و سود باشد.

 

 •  Bartosz Góralewicz :

تعاریف سئو با آنچه که ما امروز از آن می گوییم تغییر یافته است. ۶ یا ۷ سال پیش، سئو تمرکز بر گرفتن لینک از دایرکتوری ها ، مطبوعات و مانند آنها تمرکز داشت. کمی بعد ، سئو بر جنبه های فنی مانند چگونگی بهینه سازی یک وب سایت مانند استفاده از تگ های H و متاتگ ها / و توصیف ها تمرکز داشت.

اکنون این مفهوم به طور قابل توجهی تغییر کرده است. من می گویم که اکثر مردم امروزه به سئو از دید فنی نگاه می کنند نه بدست آوردن لینک. سئو در رابطه با لینک دهی است، اما بیشتر از آن ، در رابطه با بروز بودن با تکنولوژی های وب است و به طور مثال این صنعت را به چالش می کشد که موتورهای جستجو چگونه با قالب های جاوا اسکریپت مقابله می کنند.

در رابطه با سئو همیشه باید خلاق و به دنبال راه حل های جدید بود. این آیتم تغییری نکرده است. برای جلوگیری از افت سایت ، سئو انعطاف پذیر بوده و هست.

 

 •  Bonnie Burns :

سئو چیست؟ فرآیندی است که با انواع روش های بازاریابی نتایج را برای کسانی که به دنبال جستجوی اطلاعات هستند باز می گرداند. بطور خلاصه، سئو به دنبال بالا بردن رتبه نیست . و در کل به دنبال یافتن پاسخ است.

 

 • Scott Hendison :

بهینه سازی موتورهای جستجو مفهومی بیش از اینکه اکنون استفاده می شود را دارد. در اصل، سئو همانطور که توسط گوگل و دیگر موتورهای جستجو توصیه شده است، به معنای پیاده سازی سایت با بهترین شیوه های پذیرفته شده است. با این حال ، به نظر من ، امروزه عبارت  «بهینه سازی موتورهای جستجو» شامل فعالیت های متنوعی است که هم در داخل و هم در خارج از سایت وجود دارد و این  اطمینان را می دهد که وب سایت نه تنها یافت می شود، بلکه کاربران را در آنجا نگه داشته وکاربران را به مشتریان تبدیل می کند.

 

 • Jeremy Rivera :

سئو ترکیبی از هنر و علم جهت تکمیل اهداف کسب و کار (معمولا درآمد) به یک استراتژی موثر آنلاین است که ترافیک به دست آمده از رتبه بندی در موتورهای جستجو را تسخیر می دهد.

 

 •  JR Oakes:

دو پاسخ در این رابطه وجود دارد :

 • سئو تمرینی است برای آنچه که شما از آن آگاهی دارید و انتقال آن به کاربران و افراد و متقاعد کردن آنان است و هدف آن کسب درآمد است.
 • SEO رشته ایی است که چگونگی بازیابی اطلاعات برای بزرگترین موتورهای جستجو در جهان کار می کند را مورد مطالعه قرار می دهد.  به این منظور، درک از چگونگی جستجوی افراد، دلیل جستجو ، تجربه ای که آنها به صورت یک نتیجه از طریق جستجو دریافت می کنند، و چگونگی بهینه سازی تجربه خود با هدف هماهنگ کردن محتوای سایت با نیازهای کاربر، را در بردارد. هدف اصلی متخصصان موتورهای جستجو این است که کاربران تجربه های خوبشان را در محصولات خود به اشتراک بگذارند. بنابراین محاسبه محتوا، معماری، داده ها و قابلیت استفاده در یک روش افزایشی برای جستجوی پرس و جو، ارزش های درآمد وب سایت ها و برندها را نیز به صورت آنلاین می افزاید.

 

 •  Lukasz Zelezny از علاقمندان به این حوزه:

سئو یک سبک زندگی است! ملاقات با افراد در سراسر جهان در سخنرای هایشان ، تبادل دانش و دریافت ترافیک با کیفیت چیزی است که من دوست دارم. سئو متفاوت از سایر صنایع دیگر است. به چالش کشیدن، به طور مداوم مردم را مجبور به یادگیری بیشتر و در نهایت با بسیاری از ابعاد اجتماعی آشنا می کند. بالاترین چیزی که می تواند برای من اتفاق افتد.

 

سخن پایانی

امیدواریم که این پست ، پاسخگوی سوالات شما بوده باشد.

از تمامی عزیزانی که نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک می گذارند سپاسگذاریم.

 

با ما همراه بمانید.

www.favach.net

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن