اخبارامنیت

مجهز شدن فاواچ به پروتکول SSL

لایهٔ سوکت‌های امن (Secure Sockets Layer) یا اس‌اس‌ال (SSL) پروتکلی است که توسط شرکت Netscape برای ردّ و بدل کردن سندهای خصوصی از طریق اینترنت توسعه یافته‌است. SSL از یک کلید خصوصی برای به رمز درآوردن اطلاعاتی که بر روی یک ارتباط SSL منتقل می‌شوند استفاده می‌نماید. هر دو مرورگر Netscape Navigator و Internet Explorer (و امروزه تمام مرورگرهای مدرن) از این پروتکل پشتیبانی می‌نمایند. هم‌چنین بسیاری از وب‌سایت‌ها برای فراهم کردن بستری مناسب جهت حفظ کردن اطلاعات محرمانهٔ کاربران (مانند شمارهٔ کارت اعتباری) از این پروتکل استفاده می‌نمایند. طبق آن‌چه در استاندارد آمده‌ است. URLهایی که نیاز به یک ارتباط از نوع SSL دارند با :https به جای :http شروع می‌شوند. SSL یک پروتکل مستقل از لایه برنامه‌  است (Application Independent). بنابراین، پروتکل‌هایی مانند FTP، HTTP و شبکه راه دور قابلیت استفاده از آن را دارند. با این وجود SSL برای پروتکل‌های FTP، HTTP و آی‌پی‌سک بهینه شده‌است.در ssl ازدو کلید عمومی و خصوصی استفاده میشود همچنین در ssl ازدو حالت متقارن و نامتقارن نیز می توان نام برد که می تواند همان بحث کلید عمومی و اختصاصی باشد به اینصورت که در رمزنگاری متقارن از دو کلید عمومی توسط server و client استفاده میشود که در این صورت مطالب رمزنگاری شده از امنیت برخور دار نخواهد شد زیرا کلید مشترک مابین (سرور و مشتری) توسط شخص ثالث میتواند استراق سمع یا هک شود بنابراین از حالت نامتقارن استفاده می شوددر رمزنگاری نامتقارن ازدوکلید B و A استفاده میشود یعنی اگر مطالب باکلید A رمزنگاری شود دیگر با همان کلید رمزگشایی نخواهد شد فقط باکلید B که متناظر با کلید A می باشد رمزگشایی خواهدشد.

در نهایت تمام این تلاش ها میخواهند این موضوع را به شما مشتری عزییز برساند که شما و حفظ و نگهداری اطلاعات شما برای ما بسیار مهم میباشد.

لینک رسمی خبر در پورتال فاواچ: لینک

مجهز شدن فاواچ به پروتکول SSL

برچسب ها

حامد چوبین

I'm Hamed Choobin, living in I.R.Iran-Qom experiencing Linux OSs since 2010, and has experiences with RedHat Enterprise Linux (RHEL) ,Community Enterprise OS (CentOS) ,Debian,Ubuntu.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن