اخبارامنیتمجله

پاسخ ضعیف هکرهای ترکیه به حملات سایبری

بعد از حملات سنگین به سرورهای ترکیه، هکرهای این کشور، حساب کاربری اینستاگرام وزیر ارتباطات روسیه را هک و تصاویری مربوط به ترکیه را منتشر کردند.

پاسخ ضعیف هکرهای ترکیه

حوادثی که در فضای سایبر اتفاق می‌افتد، بی‌ارتباط با حوادث دنیای واقعی نیست. بسیاری از حملات سایبری، بعد از کمکش های سیاسی میان دو یا چند کشور، انجام می‌شود. بعد از سرنگون کردن هواپیمای روسیه توسط ترکیه، درگیری‌های سایبری میان این دو کشور، افزایش یافت.پاسخ ضعیف هکرهای ترکیه
بعد از حملات سنگین به سرورهای ترکیه، این بار هکرهای این کشور، در تلاشی حساب کاربری اینستاگرام وزیر ارتباطات روسیه را هک کردند؛ گروهی از هکرها به نام «Bortecine Cyber Team» که خود را جزو اکتیویست‌های ترکیه می‌نامند. همچنین گروهی دیگر از هکرهای ترکیه به نام «Ayyildiz» مدعی شدند به چند وب‌گاه روسیه حمله کردند و قصد دارند وب‌گاه دیگری را که متعلق به گروه انانیموس است، موردحمله قرار دهند.
هکرها بعد از هک صفحه‌ی حساب کاربری اینستاگرام وی، تصاویر مختلفی را از جمله پرچم ترکیه، مصطفی آتاتورک و هواپیمای جنگی، در صفحه‌ی وزیر یادشده، منتشر کردند. البته با درخواست وزیر ارتباطات روسیه، حساب کاربری وی توسط اینستاگرام، بازسازی شد و ضمناً وی از سرعت پایین اینستاگرام برای این بازسازی، شکایت کرد.
البته هک یک حساب کاربری در شبکه‌ی اجتماعی، نشان‌دهنده‌ی ضعف ترکیه در آفند سایبری و توان پایین این کشور در این زمینه است. به‌خصوص اگر این هک را با حملات اخیر به سرورهای این کشور، مقایسه کنیم.
منبع: سایبربان
برچسب ها

حامد چوبین

I'm Hamed Choobin, living in I.R.Iran-Qom experiencing Linux OSs since 2010, and has experiences with RedHat Enterprise Linux (RHEL) ,Community Enterprise OS (CentOS) ,Debian,Ubuntu.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن