دروپال

۵ کاری که امسال برای سئوی بهتر سایتتان باید انجام دهید

5-things-to-do-for-better-seo-fa

در این مطلب به ۵ راه کار برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو) اشاره خواهیم کرد:

۱- اجتماعی‌تر شوید!

بجای اینکه سعی کنید در تمام شبکه‌های اجتماعی حساب کاربری بسازید، سعی کنید بر روی دو یا سه شبکه‌ی اجتماعی که فکر می‌کنید مخاطب بیشتری خواهند داشت تمرکز کنید. مطالب جدیدی که در سایت / وبلاگ تان ارسال می‌کنید را در این شبکه‌های اجتماعی بازنشر کنید. حتی می‌توانید مطالب مفید سایت‌های دیگر را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

۲- محتوای تازه(تر)

یکی از معیارهایی که برای موتورهای جستجو اهمیت دارد، تازه بودن مطالب است. اگر دو مطلب با موضوع مشابه وجود داشته باشند، از نظر گوگل و موتورهای جستجوی دیگر، یکی از دلائل اولویت نمایش مطالب در نتایج جستجو این است که مدت کمتری از انتشار مطلب گذشته باشد، چرا که احتمالا این مطلب به دلیل جدیدتر بودن اطلاعات به روزتر و مناسبتری نسبت به مطلب مشابه در اختیار بازدیدکنندگان میگذارد.

برای این مورد، مطمئن شوید که در سایتتان وبلاگ دارید، و وبلاگتان را با مطالب جدید، مرتب به روز کنید.

۳- زمان بندی محتوای سایت

یکی از مسائلی که باید در ارسال مطالب سایت رعایت شود زمان بندی انتشار مطالب است. برای اینکار می‌توانید ازماژول Scheduler دروپال استفاده کنید. ماژول Scheduler به شما اجازه می‌دهد تعدادی مطلب را یکجا به سایت اضافه کنید، اما آنها را در آینده و در بازه‌های زمانی مناسب منتشر کنید. برای مثال اگر شما فقط آخر هفته ها فرصت برای نوشتن مطالب جدید دارید و حدود ۵ مطلب می‌نویسید، بهتر است مطالب را در طول هفته منتشر کنید، و نه اینکه هر ۵ مطلب را همان روز منتشر کنید. انتشار یکباره‌ی چند مطلب، ممکن است مخاطبان را نسبت به خواندن مطالب بی‌میل کند.

۴- به روز رسانی مطالب قدیمی یا نامناسب

بد نیست، گاهی به مطالب قدیمی سایت / وبلاگتان سر بزنید، آنها را بررسی، و اگر لازم است آنها را به روز کنید. ممکن است مطلبی در سایت شما هست که مورد توجه قرار گرفته است، اما از نوشتن آن مدت زیادی می‌گذرد، شما می‌توانید با به روز کردن آن مطلب، اطلاعات جدید در آن زمینه را هم وارد مطلب کنید (تا مطلب برای بازدیدکنندگان بیشتری مفید باشد). همچنین، اگر مطلب جدیدی نوشته‌اید که ممکن است با مطالب قدیمی‌تر مرتبط باشد، به مطالب قدیمی رفته و از آن مطالب به مطلب جدید لینک بدهید. شاید بازدیدکنندگان مطالب قدیمی مایل باشند مطالب جدید مرتبط در سایت شما را هم بخوانند.

۵- از اینفوگرافیک ها استفاده کنید

داده‌نما یا اینفوگرافیک روشی تصویری برای ارائه‌ی اطلاعات است. ارائه‌ی اطلاعات توسط اینفوگرافیک ها بسیار سریع است و معمولا مخاطبان بسیار آسانتر متوجه منظور نویسنده می‌شوند. شاید بگویید اینفوگرافیک‌ها از نظر سئو ارزش زیادی ندارند، حق با شماست، اما توجه کنید که معمولا اینفوگرافیک‌ها بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرند، بنابراین احتمال اینکه مطلب شما بیشتر به اشتراک گذاشته شود و بازدید سایت شما افزایش یابد، بیشتر است.

 

برگرفته از: لینک

برچسب ها

حامد چوبین

I'm Hamed Choobin, living in I.R.Iran-Qom experiencing Linux OSs since 2010, and has experiences with RedHat Enterprise Linux (RHEL) ,Community Enterprise OS (CentOS) ,Debian,Ubuntu.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن