آموزشسئو

۷ ترفند افزایش رتبه بندی و ترافیک با استفاده از تگ عنوان

در این بخش قصد دارم ترفندهایی پیرامون افزایش رتبه بندی و ترافیک با استفاده از تگ عنوان را بیان کنیم.شاید از خودتان بپرسید که” آیا تگ عنوان در سئو هنوز اهمیت دارند؟”
مطالعات صورت گرفته در گذشته کاهش اهمیت این موضوع را نشان می دهد. اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که افرادی که تگ های خود را تغییر داده اند و به میزان قابل توجهی ترافیک ورودی آنها افزایش یافته است.

درصورتی که تگ عنوان بدرستی تعریف شود، باعث افزایش کلیک و در نهایت باعث افزایش قابل توجهی در ترافیک می شود. بررسی هایی در رابطه با مواردی که باعث افزایش ترافیک از طریق میزان کلیک صورت گرفته که در صورت انجام گرفتن باعث افزایش ترافیک می شوند.

در برخی شرایط ترافیک وارده از طریق افزایش کلیک می تواند باعث افزایش رتبه شود. پس شما یک سود دوطرفه دریافت می کنید. و این موردی است که در این بخش می خواهم در رابطه با آن صحبت کنیم. افزایش رتبه بندی ها ، همراه با افزایش ترافیک با تغییر اولین چیزی که بازدید کننده آن را مشاهده می کند.

نکته مهمی که همواره باید آن را بخاطر داشته باشید این است که همه موارد ممکن است برای شما عمل نکند و باید موارد دیگر را بررسی کنید.  SEO براساس بهترین روش ها ایجاد شده است و هنگامی که موارد و آمایش های مختلفی را انجام دهید می توانید موفقیت واقعی را بدست آورید. این موارد ایده هایی را به شما می دهد که می توانید از آنها استفاده کنید.

افزایش رتبه بندی و ترافیک با استفاده از تگ عنوان

۱- اعداد

اعداد نمونه هایی از خروجی های شما هستند. بطور مثال : ” ۱۰شرکت هاستینگ برتر در ایران” و یا ” ۶۰% تخفیف در خرید هاست لینوکس ۶ ماه فاواچ

تعارض شناختی – مشخصه خاص – هنگامی که شما در SERPs آنها را می بینید، بدلیل تعارض های شناختی که ایجاد می کنند ، می توانند باعث افزایش کلیک شوند. مغز ما برای چیزهایی که خاص و جدید هستند آموزش می بیند. زمانیکه نتایج جستجو را بررسی می کنید مغز تلاش می کند تا مواردی را که می توانید درک کنید، پیدا کند و اعداد چیزهای نهایی هستند که خاص و برجسته هستند. به این ترتیب، گاهی اوقات، می توانید با استفاده از اعداد در تگ های عنوان خود، کلیک بالایی را دریافت کنید.

۲- تاریخ

مواردی مانند ”  اسکار بهترین بازیگر در سال ۲۰۱۹″ و ….

آقای Rand، از متخصصین سئو  می گوید زمانی که از ابزارهایی مانند  Keyword Explorer یا Google AdWords و یا SEMrush برای کلمات کلیدی استفاده می کنید باید سال های قبل را نیز ذکر کنید. بطور مثال اگر” اسکار بهترین بازیگر در سال ۲۰۱۹″ را سرچ می کنم اطلاعات کافی در سال جاری وجود ندارد پس برای سال گذشته را نمایش می دهد.

استفاده از  CMS قدرتمند- اگر از ورد پرس و از پلاگین YOUST استفاده می کنید، با استفاده از CMS ها می توانید تگ های عنوان خود را بطور خودکار به صورت سالانه و یا حتی ماهانه به روز رسانی کنید. البته همیشه کاربردی نیست اما برای برخی از کلمات کلیدی خاص مفید است.

۳- طول

یکی از موارد مورد بحث در رابطه با تگ های عنوان در سئو، طول آنهامی باشد. بعضی تگ های عنوان خیلی کوتاه و بعضی خیلی خیلی طولانی هستند.

مثال:

  •   چرم
  •  کفش چرم طبیعی دست دوز تبریز مخصوص استفاده معلمان و کارمندان در هنگام کار

این کلمات خوب هستند ، اما مشکلاتی دارند. یکی از این موارد گستردگی آن است. ” چرم ” می تواند شامل وسایل زیادی باشد. مثال بعدی خیلی آبکی است. و زمان زیادی طول می کشد تا بتوان آن را اسکن کرد. شما چند بار تلاش می کنید تا آن را بخوانید. برای موتورهای جستجو هم همچین حالتی را دارد. آیا در مورد چرم است؟ آیا ویژه مدیران است؟ اینها می تواند مثال هایی از این روش ها باشد.

مطالعات Etsy _ اخیرا Etsy مطالعاتی را انجام داده است که صدها هزار آدرس اینترنتی را بررسی کرده و تگ های عناوینی را که همراه با مشکل مواجه بودند اصلاح کرده و از تگ های وسوسه برانگیز استفاده کردند. زمانی که تگ های خود را اصلاح کردند رتبه بندی آنها افزایش یافت.

۵۰-۶۰ کاراکتر- بهترین طول، انتخاب عناوینی با طول ۵۰ تا ۶۰ کاراکتر است

استفاده از کلمات کلیدی- پس از کوتاه کردن تگ ها از کلمات کلیدی نیز استفاده نمایید. با مراجعه به سرچ کنسول گوگل و یا گوگل آنالیز مشاهده می کنید که افراد به دنبال ” چرم” ،  از عباراتی مانند “کفش” و یا موارد مشابه استفاده می کنند. می توان تگ های عنوانی را ساخت و در آنها ” کفش چرم” ، ” کفش چرم تبریز” را قرار داد . این تگ ها تگ عنوان برنده شناخته شده و باعث افزایش رتبه بندی ما می شود.

۴- مترادفات و انواع آنها

همان طوری که در تگ عنوان قبل مشاهده کردید، کلمه “چرم” خیلی کلی و جامع بود. این کلی گویی در برخی موارد می تواند به شما کمک کند. اما لازم است که بدانید که افراد به دنبال چه چیزهایی هستند و این کلمه در جستجوهای آنها نباشد.

فرض می کنیم که شما کلمه کلیدی خود را “تاکسی ارزان” قرار داده و می خواهید آن را بهینه کنید.خب، ممکن است افراد با کلمات دیگری مانند ” آژانس مقرون به صرفه” یا ” کم هزینه” و یا “حمل و نقل ارزان” آن را بررسی کنند.

ممکن است بخواهید که از کلمات مختلفی استفاده کنید. آنها را یافته و در تگ های عنوان خود قرار دهید. عناوین انتخابی می تواند ” آژانس سریع مقرون به صرفه، تاکسی ارزان، وسیله نقلیه ارزان ” باشد. این سه کلمه بهینه شده است و انواع کلمات را در بر می گیردو می تواند رتبه شما را افزایش دهد.

بنابراین عنوان من ممکن است “ماشین سریع مقرون به صرفه، تاکسی سریع، تاکسی ارزان “. این سه کلمه متفاوت و بهینه شده است و همه انواع کلمات را در بر می گیرد.

از ابزارهای SERP برای کلید واژه های خود استفاده کنید. پس از پیدا کردن مترادفات ، آنها را در SERP تایپ کرده و آنهایی را که آمار زیادی را دارند انتخاب کنید. دراغلب موارد این ابزار می گوید که مردم به دنبال چه نوع کلماتی هستند.
ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی مانند Keyword Explorer یا SEMrush و یا هرابزار دیگری می تواند کلمات کلیدی شما را آنالیز کند. سرچ کنسول گوگل نیز یک منبع عالی برای جستجوی کلمات کلیدی است.

 

۵- استفاده از کلمات call to action

call to actionها  ، افعال کمکی هستند که به افراد جهت کلیک کردن کمک می کند.

کلماتی مانند خرید،  دانلود، جستجو، گوش دادن، مشاهده یادگیری و دسترسی حس بهتری را در کاربر تقویت می کند که می تواند قادر به انجام کاری فراتر از کلمه کلیدی خواهد بود. آنها لزوما این کلماتت را سرچ نکرده اند . هنگامی که آنها را در نتایج مشاهده می کنند، این حس را در آنها ایجاد می کند که “چقدر خوب،  می تونم چیزی را دانلود کنم.”  این کار باعث محبوبیت شما شده و منجر به افزایش میزان کلیک می شود.

۶- استفاده از کلمات کلیدی ارجاعی

گاهی اوقات صفحات خود را برای یکسری از کلمات بهینه می کنیم اما ترافیکی که به سمت ما می آید از سمت کلمات مشابه دیگری است.
این مورد بسیار قابل اهمیت است، چرا که کاربران وقتی کلمات خود را در نوار جستجو تایپ می کنند با دیدن کلمات مشابه در تگ های عنوان با خیال راحت تری جذب شده و کلیک می کنند.
بطورمثال کلماتی مانند “وردپرس” ، ” سایت وردپرسی ” ، ” خرید هاست ” جز کلمات پربازدید هستند. پس می توانیم کلمه کلیدی خود را به صورت ” خرید هاست وردپرس ” تعریف کنیم.
به این صورت زمانی که کاربر به دنبال محتوای خود می گردد ، با محتوای شما روبه رو شده و برروی آن کلیک می کند.

۷- سوال

سوالات یک ابزار قوی در استفاده از تگ های عنوان هستند. سوالاتی مانند “پروانه ها به کجا مهاجرت می کنند” و کلمه کلیدی شما ممکن است ” مهاجرت پروانه ” باشد. یا “پیج رنک چیست؟” .اما با پرسیدن این سوال، باعث یک حس کنجکاوی بین افراد می شوید و آنها را برای کلیک کردن وسوسه می کنید.

 

روش های ذکر شده مواردی بود که لازم است در تگ عنوان جهت افزایش رتبه بندی باید رعایت شود. در صورتی که شما از روش های دیگری استفاده می کنید سپاسگزار خواهیم بود آن را با ما به اشتراک گذارید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن