اخباراوبونتواوبونتو دسکتاپاوبونتو سرورلینوکس

Trusty Tahr اسم رمز اوبونتو ۱۴.۰۴ خواهد بود

مارک شاتل‌ورث مدیرعامل کنونیکال در مطلبی در وب سایت خود، نام نسخه‌ی بعدی اوبونتو را اعلام کرد.

همانطور که می‌دانید رسم بر آن بوده است که بجز شماره انتشار هر نسخه‌ی سیستم‌عامل اوبونتو که به صورت ماه.سال انتخاب می‌شود، نامی غیر معمولی از یک حیوان کم یاب و گاهی گونه‌ای در حال انقراض به همراه یک صفت بیان کننده‌ی خصوصیت آن حیوان نیز انتخاب شود. نسخه‌ی بعدی اوبونتو که قرار است در ماه چهارم سال ۲۰۱۴ منتشر شود و عدد ۱۴.۰۴ را بر دوش می‌کشد، حال بر اساس تصمیمات گرفته شده، نام یک حیوان را نیز از آن خود کرده است.

به Trusty Tahr سلام کنید

12

پس از Saucy Salamander یا سمندر خوشمزه که با حرف S شروع می‌شد، نوبت به حرف T رسید و از میان حدود ۵۰ اسم پیشنهادی، نهایتا Trusty Tahr به عنوان اسم رمز نسخه‌ی بعدی اوبونتو انتخاب شد.

به نقل از ویکی پدیا، Tahr نوعی بز کوهی وحشی است که در عمان، جنوب هند و کوه‌های هیمالیا زندگی می‌کند و به خاطر زندگی در ارتفاعات و شرایط سخت کوهستان معروف است.

Trusty Tahr یا چیزی که ما آن را «بز قابل اعتماد» ترجمه می‌کنیم، نشان دهنده‌ی هدفیست که قرار است نسخه‌ی بعدی اوبونتو به آن دست یابد.

پایداری و قابل اعتماد بودن تمام آن چیزیست که کاربران از نسخه‌های LTS این سیستم‌عامل انتظار دارند و کنونیکال با انتخاب این نام درواقع به هدف بعدی خود اشاره کرده است.

برچسب ها

حامد چوبین

I'm Hamed Choobin, living in I.R.Iran-Qom experiencing Linux OSs since 2010, and has experiences with RedHat Enterprise Linux (RHEL) ,Community Enterprise OS (CentOS) ,Debian,Ubuntu.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن